kapelakoncertyarchivodkazyfotky
afrika 2005boardkontakt
Kapela:

  • David 'Dauda Biscuit' Oplatek
  • Šárka 'Kiwi' Pospěchová
  • Jan 'Ďábel' Soukup
  • Libor 'Bobr' Vaněk
  • Jan 'Hanz' Vorlíček


Kapela vznikla na podzim v roce 2002 a ze zakládajících členů v ní dodnes setrvali jen dva - David a Hanz. V začátcích šlo o skupinu tří bubeníků, patřil k nám ještě Honza Vávra, který dnes hraje v kapele Zaobzor, a dvou tanečnic - Akashy a Símy, obě dnes tancují v Tiditade. Postupem času se k nám přidal Jarda Mugrauer (dnes OTK) a společně jsme se snažili o předvádění západoafrických rytmů a tanců.

Brzy jsme si uvědomili, že se více než nacvičování choreografií chceme věnovat hudbě jako takové, a protože Akasha a Síma zatím nalezly skupinu, která jim více vyhovovala, stalo se z nás čistě hudební těleso. Naše řady posílil Tomáš a začali jsme s nekonečnou prací na studiu západoafrických rytmů. Stále více jsme si začali uvědomovat, jak fascinující je bohatost a rozmanitost hudby západní Afriky, ale zároveň nám bylo stále více jasné, že my jsme ze střední Evropy a naše kořeny jsou někde jinde. Proto jsme se zpočátku spíše nesměle, ale postupem času stále odvážněji, pokoušeli obohatit tradiční rytmy o vlastní nápady.
To, jak se nám to daří, musí posoudit hlavně návštěvníci našich koncertů.

Mezitím se Tomáš odstěhoval z Prahy a opustil nás i Honza, přibrali jsme ale jiného Honzu - Soukupa alias Ďábla, který to s námi vydržel až do dnešní sestavy. Čerstvý vítr do našich řad s sebou přinesla o něco později Šárka Pospěchová, beze sporu nejhezčí člen kapely. Po letních měsících roku 2004, kdy jsme se z různých důvodů skoro neviděli, se k nám už nevrátil Jarda, ale opět jsme měli štěstí a získali jsme posilu ze zaniknuvšího Drumsystému, přišel k nám totiž Libor Vaněk, známý spíše jako Bobr.

No a v této pětičlenné sestavě nás máte možnost vidět i dnes. Hrajeme stále hlavně rytmy západní Afriky, ale nebráníme se ani jiným inspiračním zdrojům. Nejdůležitější pro nás je, aby se lidé na našich koncertech dobře bavili a alespoň na chvíli odhodili svoje starosti někam do kouta a společně s námi si užívali radost z rytmu.

sepsal Hanz

Děkujeme našim partnerům a přátelům.

Mugee... 23655 přístupů od 1.5.05 ©2006-2011 Bobr